Tüm Sony Xperia Modelleri İçin Yöntem-1

Sony Xperia telefonlarınızda yavaşlama ve cihazınızda donma durumları yaşıyorsanız telefonunuzda hazırda bulunan resetleme işlemi için gerekli butonu kullanmanızı öneriyoruz.

Resimde gösterilen kapağı kaldırıyoruz.
Mikro SD ve nano SIM kart tutucusu kapağı altında yer alan küçük sarı reset butonunu buluyoruz.

Bir kalem ucu yada butona basılacak çok sert olmayan ve butona zarar vermeyecek bir araçla butona 5-10 saniye basılı tutuyoruz. Aşırı sert cisimlerle butona basmamalısınız aksi taktirde butona zarar verebilirsiniz.

Yeniden başlatma işlemi için bastığımı sarı butonu bırakıyoruz ve cihazımızın yeniden başlamasını bekliyoruz. Telefonunuz yeniden başlamaz ise güç/kilit açma düğmesine basarak normal bir şekilde telefonu açın. Yeniden başlatıldıktan sonra, kişiler, müzik, fotoğraf ve diğer dosyaları gibi tüm ayarlar ve kişisel veri bozulmadan kalacaktır.

Tüm Sony Xperia Modelleri İçin Yöntem-2

Güç düğmesine basın ve telefonunuzu kapat seçeneği ile kapatın.
Ardından, Android cihazınızda kurtarma moduna girmek için Ses Tuşlarından üst tuşa basılı tutarak, ardından güç tuşuna basıyoruz.

Telefonumuz kurtarma modunda başladıktan sonra yukarı-aşağı hareket etmek için ses tuşlarını kullanarak “wipe data factory reset” seçeneğe geliyoruz ve güç tuşuna basarak seçeneği seçiyoruz. Yes şeklinde karşımıza gelecek seçenek menüsünden evet diyerek onayımızı verip işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

İşleminizi tamamladıktan sonra “reboot system now” yazan seçeneğe gelerek telefonu yeniden başlatıyoruz ve telefonumuz formatlanmış bir şekilde bizi karşılıyor.
Ek olarak telefondaki önbelleğide silmek istiyorsanız “wipe cache partition” ve “wipe dalvick cache” seçenekleri içinde aynı şekilde temizlik yaparak telefon önbelleğini temizleyebilirsiniz.

DİKKAT: Telefonda formatlama işlemi yapmadan önce önemli tüm bilgilerinizi ve telefon defterinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumlu tutulamayacağımız gibi önemli verilerinizi kaybetmeniz söz konusu olacaktır.Yorum Gönder

 
Top