Asus ZenFone Telefonunuz var ve güncellemek istiyorsanız alışılmışın dışında fakat zor olmayan birkaç aşama sizi bekliyor demektir.

1) Buraya Download  açılan sayfada aşağıdaki gibi telefonunuzun tam olarak modeli bulmanız gerekiyor.Güncellemek istediğim telefonun modeli seçim işlemini yapıyorum.

2) Seçim işlemini yaptıktan sonra bizi karşılayan sayfada ise Sürücüler & Araçlar kısmına tıklıyoruz. Daha sonra açılan sayfanın başında ZenFone  yazdığını göreceksiniz. Endişelenmeyin doğru sayfadasınız.3) İşletim sistemimi android olarak seçiyorum.4) Seçim işlemini yaptıktan sonra çıkan sonuçlardan “Firmware” kısmına tıklıyoruz. Burada birçok sürüm göreceksiniz. Hangi sürümü indireceğimize karar vermek için telefonumuzdan ayarlar > hakkında > yazılım bilgisi kısmına tıklayınca derleme numarası kısmına bakmamız gerekiyor. Aşağıda benim modelime ait sürümün  WW olduğunu görmekteyiz. Kullandığım model için şuan en güncel sürümü “Firmware” kısmından Sürüm V1.18.40.9(WW) olarak indiriyorum.5) Bilgisayarınıza indirdiğimiz dosyayı çıkartıyoruz.

6) Telefonumuzu kablosu ile bilgisayara bağlayıp yukarıdaki işlemden sonra çıkan zipli yeni dosyayı telefonumuzun belleği içinde ana dizine kopyalıyoruz. Kopyalama işlemi bittikten sonra telefonumuzun bilgisayar ile olan bağlantı kablosunu çıkardıktan sonra bildirim ekranında güncelleme yapılması gerektiğine dair bildirimi göreceksiniz. Onay verdiğiniz takdirde güncelleme işlemi başlayacaktır. Telefonunuz kapanacak güncelleme ekranı açılacak ve güncelleme bittikten sonra ise telefonunuz yeniden açılacaktır.

7) Son olarak google play store’dan uygulamaların da güncellemesini yaptıktan sonra telefonunuzu en güncel sürümü ile kullanmaya başayacaksınız.

Not: Güncelleme işlemi yaparken sıkıntı olmaması adına telefonunuzun şarjının %15 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz.

Yorum Gönder

 
Top