Geçtiğimiz günler de LG firmasının G2 modeline vermiş olduğu Android 5 Lollipop güncellemesini kuramayan kullanıcılar bulunuyor.

Bunun nedeni ise güncellemenin sadece PC üzerinde ki ara birim yazılımı ile yüklenebilmesi. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzda yer alan verilerin yedeklemesini gerçekleştirin daha sonrasında bataryanın ise %50 üzerinde olduğuna emin olun güncelleme sırasında batarya tükenirse sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Tüm kontrolleri sağladıktan sonra LG firmasının geliştimiş olduğu PC Suite programını bilgisayarınıza indirerek kurun. LG PC Suite programının son sürümünü tercih etmenizde fayda var. Tüm kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra artık güncelleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Güncelleme Süreci

Cihazı aldığınız zaman içerisinden çıkan orjinal USB Data kablosunu kullanarak PC ve Telefon arasında ki bağlantıyı sağlayın.

Telefon üzerinde karşınıza çıkacak olan USB Bağlantı Seçenekleri arasında PC Suite uygulama seçeneğine tıklayın.

LG PC Suite uygulamasını açarak “Sürüm Yükseltme Kontrolu” seçeneğine tıklayın.Bu süreçten sonra cihazınızın özellikleri Lollipop sürümünü karşılıyorsa kurulum başlayacaktır.

Yorum Gönder

 
Top