Lg g2 kendi sınıfı cihazlar ile oldukça üst düzey bir cihaz. 2013 yılında piyasaya çıkmasına rağmen günümüz de hala çok iyi satış rakamları yakalamakta.

lg g2 kullanıcıları Android 5 lolipop güncellemesi ile cihazın aşırı ısınmasından şikayetçi. Cihaz boştayken dahi ısınma.

Şarjda kullanırken aşırı ısınma

Anlatacağımız bu uygulama ile Lg G2 G3 ve G4 cihazlarında ısınma sorununu mümkün olduğunca en az seviyeye indireceğiz.

Facebook,Chrome,Tarayıcı uygulamalarında dahi aşırı ısınma.

Oyunlara gelecek olursak Asphalt 8, NBA2K14 gibi yüksek grafikli oyunlarda cihaz baya bir ısınıyor ve parlaklığı %75’e kadar düşürüyor.

Parlaklığı düşürme sebebi ise aşırı ısınmadan dolayı ekrana zarar gelmesini engellemek.Bilindiği gibi birçok G2 kullanıcısı ekranlarında oluşan sarı lekeden dolayı cihazlarını servise vermek zorunda kaldılar ve garanti kapsamında ekran değişimleri yapıldı.

Arkadaşlar cihazdaki dört çekirdekli işlemci kendini hep yüksek voltajlarda çalıştırıyor ve dolayısıyla işlemci yoruluyor ve uzun süre dört çekirdeğin yüksek voltajda çalışmasından ötürü cihaz aşırı ısınıyor.

İşlemci bunu Facebook ve Chrome’da dahi yapıyor ve bu yüzden böyle sonuçlar yaratıyor.

Arkadaşlar ben şarjda telefonu kullanamiyordum ve hemen çıkarmak zorunda kalıyordum.Oyunlarda da parlaklığı düşür vs. yapınca zevk alamıyordum.Şimdi bunun çözümüne gelelim.

802 Lg g2 için geçerli kod. Siz kendi cihazınızın model numarasını yazınız. Model numarasını biliyorsanız kutunun üzerinde yazar.
Yorum Gönder

 
Top