1-99 Arası Hata Kodları (Alttaki Bazı Hata Kodları Hariçtir)

Bu hatalar genellikle cihazınız DFU Mod’a alınamadığında ortaya çıkar. Çözümü için cihazınızı DFU Mod’a alınız. Gerekli anlatımı burada bulabilirsiniz.

1 Hata Kodu

Cihazınız Recovery Mod’a düştüğünde bu hata ortaya çıkar. Recovery Mod’dan çıkmak için TinyUmbrella programını kullanabilirsiniz.

2 Hata Kodu

iTunes’u güncellerken bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Çözümü için iTunes’u silip yeniden kurmalısınız.

4 Hata Kodu

iTunes’u veya iOS 3.0’ı güncellerken bu hatayla karşılaşabilirsiniz. iTunes’u silip yeniden kurmak çözüm olabilir.

6 Hata Kodu

Bu hata anakarttaki bir donanımsal sorundan kaynaklanmaktadır. Cihazınızı bir servise vermenizi öneriyoruz.

11 Hata Kodu

Bu hata genellikle bilgisayarınızın işletim siteminin veya iTunes’un güncel olmadığı durumlarda ortaya çıkar. Çözümü için cihazınızı güncel bir bilgisayar ile restore yapabilirsiniz.

19 Hata Kodu

Cihazınızın bataryasıyla ilgili bir sorunla kaşı karşıyasınız demektir. Cihazınızın bataryasını değiştirin veya bir servise götürün.

20 Hata Kodu

Cihazınız tam olarak DFU Mod’a girmediğinde bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Cihazınızı tekrar DFU Mod’a almayı deneyin.

21 Hata Kodu

Bu hata donanımsal kaynaklıdır. Başka bir bilgisayarda restore yapmayı deneyin hala aynı hatayı alırsanız cihazınızı bir servise götürmenizi öneriyoruz.

23 Hata Kodu

Bu hata genellikle anakart arızasından kaynaklanır. Tekrar restore deneyin aynı hatayı alırsanız cihazınızı bir servise götürmenizi tavsiye ediyoruz.

28, 29 Hata Kodları

Bu hatalar genellikle batarya problemlerinden kaynaklanır. Bu durumda cihazınızı bir servise götürmenizi tavsiye ediyoruz.

1002 Hata Kodu

Cihazınızı iOS 4.3.3 custom firmware ile restore ederken bu hatayla karşılaşabilirsiniz. çözümü için iTunes’u güncellemelisiniz. Ve bilgisayarınızı bir virüs programıyla taratmanızı öneririz

1011,1013,1015 Hata Kodları

Bu hatalar restore işleminin sonuna doğru cihazın baseband’ı değiştirilemediğinde ortaya çıkar. Bu durumda cihazınız Recovery Mod’a düşer. Recovery Mod’dan çıkmak için TinyUmbrella programını kullanabilirsiniz.

1050 Hata Kodu

Restore için kullandığınız bilgisayarı değiştirin. Tekrar restore yapmayı deneyin.

1202 Hata Kodu

Bir müzik satın almak istediğinizde bu hatayla karşılaşabilirsiniz. iTunes’u yeniden kurmak sorununuzu çözebilir

1439 Hata Kodu

Bu hatayı aldığınızda öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. İnternet bağlantınızda sorun yoksa iTunes’u güncellemeniz gerekebilir. Ama hâlâ sorununuz devam ederse bilgisayarınız için bir kayıt defteri temizleme aracı kullanabilirsiniz.

1600 Hata Kodu

Cihazınızın Pwned DFU Mod’da olmadığı durumlarda ortaya çıkan bir hata kodudur. Çözümü için cihazınızı iReb ile DFU Mod’a alınız.

1601 Hata Kodu

Bu hata kodu genellikle donanımsal sorunlarda ortaya çıkar. Cihaz DFU Mod’da iken firmware yüklenemez ise bu hatayı verir. Çözümü için başka bir bilgisayarda restore deneyin. Sorununuz hala çözülmez ise servise gidebilirsiniz.

1602, 1603 Hata Kodları

Unkown yani bilinmeyen hata kodları olarak bilinen bu hata kodları genellikle cihazınızın bilgisayar ile bağlantısının bağlantısında bir problem olduğunda ortaya çıkar. kablonuzu değiştirebilirsiniz. Cihazınızdaki sim’i çıkarıp tekrar deneyebilirsiniz. Ya da bilgisayarınızdan iTunes’u silip yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

1604 Hata Kodu

Bu hata kodunun çözümü için bilgisayarınızdaki iTunes’u yeniden kurmayı deneyebilir, işe yaramazsa başka bir bilgisayarda restore etmeyi deneyebilirsiniz.

2003 Hata Kodu

2003 hata kodu genellikle bilgiayardan kaynaklanan sorundur. Başka bilgisayar kullanmayı deneyebilirsiniz.

3194 Hata Kodu

Cihazınızı Apple’ın imzalamayı kapattığı bir sürüme güncellemek istediğinizde bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızdaki C:/Windows/System32/Drivers/Etc dizinindeki host dosyasında bulunan Apple’ile ilgili satırlar bu soruna yol açabilir. Bu dizindeki Host dosyasını not defteri ile açıp Apple ile ilgili satırları silmeniz gerekmektedir.

8012 Hata Kodu

iTunes’dan bir öge indirmek istediğinizde bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Genellikle kayıt defteri sorunlarından dolayı bu oluşabilir. Bilgisayarınız için kayıt defteri temizleyicisi kullanmayı deneyebilirsiniz. Ama işe yaramazsa başka bir bilgisayar kullanabilirsiniz.

Hata Kodu 1 : Bu hata kodunu güncel ios sürümü yüklerken alırsanız telefonda sorun var demektir. Son sürümün dışındaki versiyonları yüklerken alırsanız ios yüklenir ve cihaz recovery modunda kalır. Tiny umbrella, ireb, fixrecovery, recboot, redsnow araçları ile recovery modundan çıkabilirsiniz.


Hata Kodu 6 : Bu hata kodu donanım hatasıdır. Cihazı restore ederken sonlara doğru bu hatayı verir ve telefon DFU moduna girer. Genellikle donanımda ciddi bir arıza olduğunda bu hatayı verir. Ben sadece orjinal son sürümü yükleyerek bu sorunu aşabildim.


Hata Kodu 11 : Bu hata kodu itunes versiyonunun güncel olmamasından, yada saat tarih ayarlarının yanlış olmasından alınır. Bunları gözden geçirip bilgisayarı yeniden başlatın ve restore işlemini yeniden deneyin.


Hata Kodu 20 : Bu hata ile cihaz DFU moda alınamadığı durumlarda karşılaşılır. Cihaz DFU modunda gibi görünür ama DFU moda girmemiştir. Cihazı kendiniz DFU moda alınız.


Hata Kodu 21 : Bu hata kodu usb portundan yada bilgisayardan verir. Diğer usb portunda deneyin, eğer tekrar hata verirse başka bir bilgisayada restore işlemini deneyin. Hata başka bilgisayarda tekrar alınırsa cihazınızda donanım sorunu vardır.


Hata Kodu 23 : Bu hata genellikle donanım hatasıdır. Cihazınızda arıza var demektir 


Hata Kodu 28 : Bu hata da donanım hatasıdır. Cihazın anakart ile bataryasını ayırın ve yaklaşık bir saat bekledikten sonra cihazı toplayıp tekrar restore etmeyi deneyin. Hatayı tekrar alırsanız yeni ve tam dolu batarya ile restore işlemini deneyin.


Hata Kodu 29 : Bu hata da donanım hatasıdır. Batarya arızasından kaynaklanır. Yeni batarya takıp tekrar deneyin.


Hata Kodu 40 : Bu hata bilgisayarın güvenliği ile yada tarih,saat ayarlarıyla ilgili olabilir. Bunlar ayarlı ise cihazda arıza olabilir.


Hata Kodu 1015 : Bu hata versiyon düşürürken karşımıza çıkar. Hatayı verir ama versiyon yüklenmiş olur. Hata aldıktan sonra telefon recovery modunda kalır. Tiny umbrella, ireb, fixrecovery, recboot, redsnow araçları ile recovery modundan çıkış yapabilirsiniz.


Hata Kodu 1002 : Genellikle bilgileri uçmuş telefonların restore işlemi sırasında verir. Restorenin sonlarına doğru restore işlemi takılı kalır ve bu hatayı verir. Cihaz recovery modunda kalır. Cihaz restore edilmiş olur fakat bilgiler geri gelmemiştir.

Hata Kodu 1600 : Cihaz DFU moda alınamadığında bu hata alınır. Kendiniz cihazı DFU moda almalısınız.


Hata Kodu 1601 : Bu hatada telefon restore edilirken yükleme işlemi başlatamaz ise donanım hatasıdır başka bilgisayarda tekrar denenip aynı hata sürekli alınırsa donanım sorunu olduğu kesinleşir.


Hata Kodu 3194 : Bu hatanın iki sebebi vardır. Birincisi host dosyasının düzenlenmemiş olmasıdır.ikinci sebebi ise SHSH kaydımızın olmadığı bir versiyonu telefona yüklemeye çalışmaktır.

Yorum Gönder

 
Top