Bazı çok kullanılan cihazlar için hangi Freamware’ın hangi sürüme karşılık geldiğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

LG Optimus G için V10 serisi 4.2 JellyBean, V20 serisi 4.4 Kitkat
LG G2 için V10 serisi 4.2.2 JellyBean, V20 serisi 4.4.2 KitKat, V30 serisi 5.0.2 Lollipop
LG G3 için V10 serisi 4.4 Kitkat, V20 serisi 5.0.2 Lollipop
LG G4 için V10 serisi 5.1.1 Lollipop sürümüdür
NOT: İsmi 6 ile başlayan sürümler 16 GB içindir. Örneğin; 6UR/TURKEY 16 gb için TUR/TURKEY 32 GB içindir

Öncelikle telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarımıza bağlayalım. Telefon ekranına “Download Mode” yazısı gelmelidir. Eğer ses açma işe yaramadıysa aynı işlemi ses kısma tuşuyla deneyin.

Bilgisayarınıza cihazınızla uyumlu .kdz formatındaki sistem dosyasını İNDİRİN

Bilgisayarınıza LG Mobile Support Tool programını ve telefonunuzun USB Driverını yülemelisiniz. Bu iki yazılımada LG’nin sitesinden ulaşabilirsiniz. Driverlar her cihaz için farklı olacağından link veremiyorum ama bazı çok kullanılan cihazlar için bunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

LG Mobile Support Tool  indir
LG Optimus G için USB Driver   indir
LG G2 (D802/D802TR) için USB Driver  İindir
LG G3 (D855) için USB Driver   İindir
LG G4 için LG Mobile Support Tool ve USB Driver   indir
LG Flashtool  indir

Flashtool programını bu adresten bilgisayarımıza indirelim ve herhangi bir klasöre çıkaralım

1. Adım: LG Flashtool programını açın ve aşağıdaki fotoğraftaki gibi ayarlayın.2. Adım: “Select KDZ file” kısmının yanındaki klasör simgesine tıklayın ve indirdiğiniz .kdz dosyasını bulup “Aç” butonuna tıklayın. LG Flashtool programı alttaki fotoğraftaki gibi olacaktır.Şimdi bir seçim yapmalıyız “Normal Flash” mı yoksa “CSE Flash” mı? Aralarındaki fark şudur “Normal Flash” telefonunuzdaki hiçbir veriyi silmez sadece sistem yükseltmesi yapar, “CSE Flash” ise telefonunuzdaki tüm dosyaları silerek temiz bir kurulum yapar. Eğer Android sürümünüzü düşürecekseniz kesinlikle “CSE Flash” yapmalısınız ama eğer Android sürümünüzü yükseltme işlemi yapacaksanız “Normal Flash” seçeneğini kullanabilirsiniz.

3. Adım: karşınıza gelen bu ekrandan sadece “START” butonuna tıklayın.4. Adım: Son olarak gelecek olan bu ekrandan da hiçbir değişiklik yapmadan “OK” butonuna tıklayın.“OK” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarımızda LG Mobile Suppot Tool uygulaması otomatik olarak açılacak ve yüklemeniz de LG Mobile Support Tool’dan başlayacaktır. LG Mobile Support Tool yüklemeyi bitirdiğinde telefonunuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Yeni işletim sisteminizi güle güle kullanın.

Yorum Gönder

 
Top