Tüm Casper Tablet Pc Yazılım (Rom) Dosyaları  İÇİN TIKLAYINIZ

Bilgisayarımıza indirdiğimiz rar klasörünü açtığımızda içinden Araçlar ve Driverlar ve Yazılım adlarında iki farklı klasör ve USB yazılım güncellemesi isimli word dosyası bulunuyor. Bu word dosyasında yazılanları aynen yaparak tabletin yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Fakat Windows 7 bilgisayarlarda bazı durumlarda yüklemede problem çıkabiliyor. Bazı yüklemelerde işlem %79’da boot uImage adımında kalıp aşağıdaki gibi hata verebilir.


Eğer siz de bu problemle karşılaştıysanız aşağıda bu problemin çözümü için izlediğim yolu izleyebilirsiniz.

Öncelikle Yazılım yüklediğimiz ImageBurn Tool programının üzerine sağ tıklayarak aşağıdaki gibi açılan seçeneklerden özelliklere tıklıyoruz

Açılan özellikler penceresinde Uyumluluk sekmesine tıklıyoruz ve buradaki Uyumluluk Modu altındaki seçim kutusunu işaretleyerek seçeneklerden Windows XP (Servis Pack 2) seçeneğini seçiyoruz.


Şimdi sorunları düzeltmek için gerekli olan cta-fix.zip dosyamızı indirelim. İÇİN TIKLAYINIZ ilgili dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kaydedin.

Şimdi ImageBurnTool programını tekrar çalıştırın, ve File menüsü altından Import Upgrade File seçeneğinden cta-fix.zip dosyanızı seçin. cta-fix.zip dosyasını seçtikten sonra programın sağ tarafındaki start butonuna tıklayın ve yüklenmesini bekleyin. cta-fix yüklendikten sonra aşağıdaki gibi Succes ekranı gelecektir.

cta-fix.zip dosyasını başarıyla yükledikten sonra tableti usb’den çıkartıyoruz, ImageBurnTool programını kapatıp tekrar açıyoruz ve tableti tekrar bilgisayara bağlayarak bu sefer de Casper websitesinden indirdiğimiz yazilim.zip dosyasını yüklüyoruz.

Bu sefer hiç bir hata vermeden sorunsuz olarak yükleme gerçekleşecektir. Yükleme sırasında bazı yerlerde normalden fazla bekleme yapabilir. Acele etmeyin ve bekleyin. Yazılımınız yüklendikten sonra aşağıdaki gibi status bölümünde Succes yazacak ve bağlı olduğunuz port yeşil olacaktır.KAYNAK:http://www.elektrikce.com/casper-cta-tablet-acilmama-problemi-cozumu/

Yorum Gönder

 
Top