Öncelikle tableti kapatınız. (şarjının yüksek olmasına lütfen dikkat ediniz. Az şarjla işleme başlarsanız komple veda edebilirsiniz.)

1. Tabletin ses açma (Ses +) tuşuna basılı tutarak power tuşuna basılı tutup tablet açılına kadar biraz bekleyin.
Ekrana karnı bağırsakları parçalanmış deşilmiş şekilde Android Logosu gelecek ve biraz sonra ekrana birkaç yazı gelecek.

2. Yazılar geldikten sonra ses kısma (Ses – ) tuşu ile yazıları seçebilirsiniz. Ses kısma tuşuna basarak “Wipte data/factory” yazısının üzerine geliniz ve Power tuşu ile (Açma tuşu) seçiniz. Yani Okeyleyiniz.

3. Yine bir sürü liste şeklinde yazı gelecek karşınıza yine ses kısma (Ses – ) tuşu ile “yes, delete……” seçeneğinin üzerine geliniz ve Power (açma tuşu) ile seçiniz. Yani Okeyleyiniz.

4. Bu işlemden sonra tabletiniz kapanıp sonra tekrar açılacaktır. Bu açılma işlemi uzun sürebilir, çünkü format atmaya başlamıştır.
Tablete basit format atma şekli bu kadar basit :) tablete basit format atma şekli Tablete Basit Format Atma Şekli icon smile

Dikkat: Bazı tablet çeşitlerinde dediğim ekran (Ses +) tuşu ile gelmeyebilir. O zaman yapmanız gereken (Ses -) tuşuna basılı tutarak tableti açmanız gerekir. Daha sonra yine aynı işlemleri uygulayarak devam edebilirsiniz. Tabletlerin %10’luk kısmında bu durum görülmektedir.Yorum Gönder

 
Top